Jaka klawiatura zaspokoi oczekiwania graczy?

Klawiatura dla graczy.Wiele sklepów oferujących sprzęt komputerowy kusi produktami dostosowanymi do potrzeb gamingowych. Rozwiązania wyróżniają się wśród innych designem, funkcjonalnościami, specyficznymi nazwami i – co oczywiste – ceną. Wybór jest trudny, bo obok myszki to właśnie klawiatura jest najczęściej wykorzystywanym urządzeniem peryferyjnym.

W sieci można spotkać się z opiniami krytykującymi wykorzystanie drogich rozwiązań w gamingu. Nie brakuje oskarżeń o gadżeciarstwo i odchodzenie od najważniejszego – treningu. Internauci wymieniają opinie nt. opłacalności wydawania kilkuset złotych na specjalistyczną klawiaturę, podczas gdy zwykła kosztuje zaledwie kilkadziesiąt. Trwają zagorzałe dyskusje wokół granicy między umiejętnościami a „dopingiem” sprzętowym. Wiele osób jest zdania, że tak jak dobry gracz powinien sobie poradzić na podstawowym sprzęcie, tak samo najgorszemu nie pomogą zaawansowane nowinki technologiczne. Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć ten spór, jednak rynek sprzętu gamingowego z roku na rok radzi sobie coraz lepiej, wypuszczając kolejne zaawansowane rozwiązania.

Nierzadko nawet najwięksi krytykanci zmieniają zdanie po przetestowaniu tego typu klawiatur. W czym tkwi ich sukces? Producenci zwracają uwagę zwłaszcza na ergonomię oraz oferowanie funkcjonalności idealnie dopasowanych do trybu działania gracza. Dzięki ulepszeniom fani wirtualnej rozrywki mogą osiągać lepsze wyniki, co przekłada się na wyższe pozycje w rankingach. Nie zawsze jednak to co droższe jest lepsze, dlatego warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników.

Najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie klawiatury. Dzięki temu można być pewnym, że klawisze będą optymalnie rozmieszczone i wyskalowane. Warto sprawdzić najczęściej wykorzystywane skróty i konfiguracje. Dobra klawiatura bez problemu poradzi sobie z każdym, minimum 5-klawiszowym skrótem. Niezbędne jest zwrócenia uwagi na orientację klawiszy, ponieważ zdarza się, że produkty kierowane na różne rynki mogą się od siebie różnić, mimo tego samego obrazka na opakowaniu. By oznaczenia klawiszy były wytrzymałe, warto wybrać te z formatowaniem wtryskowym. W zakresie przełączników graczom zdecydowanie polecamy Chery MX Brown, ewentualnie wersję Blue. Ponieważ wiele rozgrywek odbywa się w nocy, większość klawiatur gamingowych ma przydatne podświetlenie.

Rozstrzał cenowy klawiatur dla graczy jest ogromny. Warto kierować się m.in. powyższymi parametrami, jakością wykonania oraz – co ważne – zdrowym rozsądkiem. Na uwagę zasługują zwłaszcza rozwiązania Logitech, Apex i Razer.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *