Niezapomniana Amiga i niezapomniane gry

AmigaZapewne wiele osób wciąż chętnie wraca do czasów, kiedy w naszych domach królowała kultowa Amiga. Choć nie oferowała zbyt wiele pod względem prędkości czy grafiki, to z pewnością znajdzie się spora grupa osób, która chętnie cofnęłaby się w czasie, aby choć przez moment zagrać w jedną z takich gier jak m.in. Wormsy, Superfrog, Mortal Kombat czy Sensible Soccer. Choć te czy inne kultowe gry, które „odpalaliśmy” z dyskietek na swoich Amigach mogłyby lub nawet zostały przeniesione na PC, to jednak wiele się zmieniło. Z rozrzewnieniem wspominamy czasy, które już nie wrócą…

Superfrog. Choć była to zwykła, na pierwszy rzut oka niczym niewyróżniająca się zręcznościowa gra, to jednak nie sposób o niej zapomnieć. Książę zamieniony w żabę, zyskując fantastyczne moce, wyrusza na ratunek ukochanej. Po drodze napotyka liczne przeszkody, z którymi z mniejszym lub większym powodzeniem sobie radzi.

Wormsy. To nic innego jak grupa robaków – wojowników wyposażonych w różnego rodzaju broń. Świetna gra miała swoje szerokie grono wielbicieli. I w tej kwestii niewiele się zmieniło,  gra została przeniesiona na większość dostępnych obecnie platform.

Mortal Kombat. Nic to, że w obecnych czasach można zagrać w fantastyczne pod względem graficznym trójwymiarowe „bijatyki”. Mortal Kombat zyskiwał liczne pozytywne recenzje. Pojawiły się nawet stwierdzenia, że to właśnie ta gra wyniosła „bijatyki” na zupełnie inny poziom.

The Settlers. Strategiczna gra bazująca na mechanice rozgrywek z okrągłym światem. Świat ten można było obejść zmierzając tylko w jednym kierunku… „Settlersi” to gra, która po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością. Co więcej, co kilka lat pojawiają się kolejne wersje tej strategii.

O kultowych grach na kultową Amigę można dyskutować przez długie godziny, wymieniając coraz to więcej tytułów. Takie rozmowy z większości przypadków przywołują na myśl wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa czy lat młodości. Ciekawe, do jakich gier chętnie wróciliby nasi czytelnicy…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *