Smart buty dla nowoczesnych sportowców

Świat nowinek technologicznych z pewnością nie przestanie zaskakiwać. Bardzo chętnie kupujemy – pod warunkiem, że są w zasięgu naszych możliwości – nowoczesne gadżety elektroniczne, których funkcje niekoniecznie są nam niezbędne. Jednak nowoczesne rozwiązania to coś, co szczególnie przyciąga naszą uwagę, sprawia, że chętnie śledzimy nowości rynkowe. Jednym z takich gadżetów są buty. Z pozoru wyglądają jak zwyczajne buty do biegania. Nie są to jednak zwykłe buty. Są to inteligentne buty. To nadal nie koniec, są to bowiem inteligentne buty z funkcją… trenera.

IOFIT – bo o nich mowa to obuwie będące projektem znanej marki Samsung realizowanego w ramach programu innowacji o nazwie C-Lab, wykorzystywanego do realizacji kreatywnych pomysłów związanych z różnymi dziedzinami życia.

Inteligentne buty posiadają sensory mierzące siłę nacisku w różnych punktach. Pozwala to na analizę środka ciężkości, a ponadto poziomu siły kontaktu z podłożeniem, umożliwia pozyskanie również innych danych. W ten sposób pozyskane informacje dostarczane są do specjalnej mobilnej aplikacji, wszystko w czasie rzeczywistym. Tam poddawane są analizie i oceniane, co trzeba poprawić, czyli działają jak trener personalny, określając przy tym jakość treningu.

Choć o inteligentnych butach mówi się od dłuższego czasu, to wciąż nie pojawiły się one na sklepowych półkach. Niemal pewne jest to, że tego rodzaju obuwie nie będzie produkowane na skalę masową. Z czasem jednak sytuacja może ulec zmianie. Tymczasem trzymamy kciuki za powodzenie ciekawych projektów i czekamy na kolejne nowinki ze świata technologii!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *